Operativ enhet

title=

Vid frågor angående pågående insatser i räddningstjänstförbundet SÖRF kontakta:

Jourhavande yttre befäl: 010 – 110 25 51

 

Operativ enhet

Svensson Mats, Verksamhetschef

Telefon: 010 – 110 25 14, E-post: mats.svensson@sorf.se

Andersson Martin, Yttre befäl, övningsprogram, SMO, praktikplats

Telefon: 010 – 110 25 30, E-post: martin.andersson@sorf.se

 

Jourhavande styrkeledare Ystad 010 – 110 25 52

 

Larsson Roger, Yttre befäl, Teknikansvarig, Op kommunikation RAKEL, IT, hemsida

Telefon: 010 – 110 25 25, E-post: roger.larsson@sorf.se

Nilsson Dennis,  Yttre befäl, andningskyddsverkstad

Telefon: 010 – 110 25 32, E-post: dennis.nilsson@sorf.se

Möller Lars, Styrkeledare, fordon

Telefon: 010 – 110 25 24, E-post: lars.moller@sorf.se

Andersson Mats, Styrkeledare, verkstad

Telefon: 010 – 110 25 29, E-post: mats.andersson@sorf.se

Nilsson Daniel,  Styrkeledare, sjukvård

Telefon: 010 – 110 25 31, E-post: daniel.nilsson@sorf.se

Svensson Bo-Arne, logistik och service

Telefon: 010 110 25 42

 

Wilson Magnus, Styrkeledare, hög höjd, vattenlivräddning

Telefon: 010 – 110 25 28, E-post: magnus.wilson@sorf.se